Wiele produktów znajdujących się na rynku i dopiero wchodzących posiada efektowne opakowania z tworzyw sztucznych, które skutecznie promują markę. Niektórzy producenci odchodzą od pakowania swoich towarów w szklane pojemniki, butelki czy papierowe pudełka. Coraz większą popularnością cieszą się plastikowe opakowania, Łódź to drukarnia offsetowo-cyfrowa z wieloletnim doświadczeniem, która działa elastycznie i potrafi dostosować produkcję do obecnych wymogów klientów. Jeżeli producenci poszukują kompleksowej obsługi i wysokiej jakości druku z oryginalnymi technikami zdobienia powinni zgłosić się właśnie tam.

Plastikowe opakowania – Łódź

Co można pakować w plastikowe opakowania? Okazuje się, że większość produktów znajdujących się w sklepach od: żywności, kosmetyków, leków po chemię gospodarczą.Taka forma pakowania jest idealna do towarów wymagających wyjątkowo bezpiecznego i niezawodnego zabezpieczenia.Tworzywo sztuczne wykorzystywane na opakowania w Łodzi, zapewnia trwałe, lekkie, ale mocne pojemniczki, które przybierają niezwykłe kolory, kształty i wielkości.
Znanym materiałem jest folia, PET, PP, PCV, które nie ulegają uszkodzeniu podczas przewożenia a także nie poddają się wpływom środowiska, w każdej sytuacji wyglądają estetycznie. Niektórzy klienci decydują się na opakowania będące połączeniem tworzywa sztucznego i tektury, dodatkowo wzbogacane grafiką wykonaną sitodrukiem, wytłaczaniem lub naklejkami informacyjnymi.

Jakie opakowania w Łodzi powstają z plastiku?

Otóż mogą to być pudełka, folia, tubki, butelki, dozowniki, beczki i wiele innych rozwiązań, które przyniosą dobry efekt marketingowy danego produktu. Projektanci w drukarni, opracowują wygląd opakowania i jego szkic przedstawiają klientowi, który go zatwierdza lub wnosi swoje poprawki. Zdarza się również, że klient ma swój pomysł na konkretne opakowanie i jest ono produkowane według jego wzoru.
Najlepszy efekt zapewnia druk cyfrowy, druk offsetowy na sucho H-UV i druk na metalizie a także lakierowanie hybrydowe. W drukarni można również zamówić automatyczne, skomplikowane klejenie, dotyczy to także tworzyw sztucznych. Każdy z nich przyczynia się do powstania ekskluzywnego opakowania doskonale reklamującego produkt, bez względu czy to będzie nowa szata graficzna znanego już towaru czy dopiero wprowadzanego do sklepów.
Lakierowanie hybrydowe polega na nakładaniu lakieru zarówno błyszczącego, jak i matowego bezpośrednio podczas drukowania, z powodzeniem może odtwarzać kontrast na matowej i błyszczącej powierzchni, a także nadać materiałowi indywidualne właściwości dotykowe. Dzięki swojemu efektowi, ta technologia jest optymalna pod względem czasu i materiałów i pozwala na otrzymywanie opakowań i drukowania z ekskluzywnymi wykończeniami.

Jakie rodzaje plastikowych opakowań w Łodzi można zamówić?

  • Prostokątne plastikowe pudełka na pamiątki, wyroby cukiernicze
  • Blistry na kosmetyki, prezenty, zabawki
  • Plastikowe pudełka na biżuterię, małe pamiątki
  • Przezroczyste plastikowe pudełka w oryginalnym kształcie
  • Okrągłe opakowania na słodycze, prezenty firmowe
  • Markowe plastikowe opakowanie ze znakiem towarowym, logo, wytłoczeniem i wiele innych.

Opakowania z tworzyw sztucznych są ucieleśnieniem tożsamości korporacyjnej produktów, na których możliwe jest umieszczenie logo. Na plastikowych pudełkach można nakładać obrazy i uzupełniać je etykietami i naklejkami. Ponadto drukowanie na plastikowych opakowaniach umożliwia umieszczenie ważnych informacji, dokładając papier lub karton. Opakowania wykonane z przezroczystego plastiku są korzystne zarówno pod względem wizualnym, jak i zdolności do zademonstrowania produktu klientowi. Zapakowany produkt jest czysty i nowatorski. Więcej informacji znajdziecie tutaj:https://www.fingerprint.pl/opakowania-kartonowe-z-nadrukiem-lodz/