materace antyalergiczne

Chcesz wysypiać się w sposób zapewniający zdrowie i pełną regenerację sił? Wstawać zawsze naprawdę wypoczęty, bez bólu głowy i mięści? Pianka termoelastyczna zapewnia pełen komfort snu. Pianka to nowoczesna warstwa izolacyjna sprawiająca, że podczas snu zdecydowanie mniej się pocimy.

Struktura nowoczesnej pianki dla materacy

jak dobrać materac

Porowata struktura pianki „oddycha”, zapewnia materacowi znakomitą wentylację. Jest to ważny aspekt dla osób, które wolą spać w chłodnych pomieszczeniach z uwagi na to, że bardzo się pocą. Właściwości termiczne pianki są naprawdę zadziwiające. W chłodnym pomieszczeniu materac jest bardzo twardy. Dopiero, gdy położymy się do snu, pod wpływem ciepła ludzikiego ciała, pianka stopniowo układa się, idealnie dopasowując do wszelkich nierówności i krągłości ciała. Podczas snu bardzo dobrze ciało wypoczywa, redukując napięcie mięśni. Sprawia to, że śpi się komfortowo, a poranek witamy bez bólu głowy czy pleców.

Pianki mają kilka stopni twardości, tak że można coś dobrać do swoich preferencji. Następnego dnia rano, gdy wstaniemy pianka powróci do swojego pierwotnego kształtu. Najbardziej charakterystyczną właściwością produktu jest wysoka reaktywność na bodźce termiczne. Dobrą stroną pianek termoelastycznych jest ich odporność na rozwój roztoczy, grzybicy czy drobnoustrojów. Nie mają one dobrych warunków do rozwoju. Pianki są przewiewne i suche wewnątrz, a grzyby dobrze się rozwijają w miejscach ciepłych i wilgotnych. Materace z włosia czy trawy morskiej, polecane jako ekologiczne nie zapewnią nam optymalnego ułożenia ciała podczas snu, ani właściwości antyalergicznych. Jedynym minusem pianek jest ich grubość.

Materace z pianek polierutanowych mają zaledwie 2-3 cm grubości. Osoby cięższe zgniotą taką warstwę dosyć łatwo. Pianki są świetnymi nakładkami na materace sprężynowe, sprawdzają się w łóżkach dziecięcych i osób ze schorzeniami kręgosłupa i reumatycznymi.  Natomiast materace z pianki termoelastycznej nadają się do materacy sprężynowych czy warstwowych, jakie przeznaczone są dla cięższych osób dorosłych. Konieczne bywa poznanie dokładnej specyfiki na temat elastycznych materacy: http://sembella.pl/porady/13-czym-roznia-sie-materace-termoelastyczne-od-wysokoelastycznych/