Czytanie ebooka

Książki to jedna, obok telewizji czy gier komputerowych, z popularnych form rozrywki. Dzięki ich czytaniu, możemy zwiększyć zasób swojego słownictwa, rozwijać wyobraźnię czy po prostu odprężyć się po ciężkim i długim dniu w pracy. Przez wiele lat występowały one głównie w formie papierowej, jednak od jakiegoś czasu można zauważyć tendencję, że coraz większa ilość z nich przenosi się do internetu. Coraz częściej możemy słyszeć o ebookach? Czym one tak naprawdę są i gdzie można je kupić?

Co to jest e-book?

Mówiąc naprościej, jest to forma książki, tyle że w postaci pliku cyfrowego. Dzięki temu, za każdym razem, gdy chcemy mieć swoją ulubioną książkę pod ręką, nie musimy zabierać do plecaka lub torby jej fizycznej wersji, a wystarczy, że weźmiemy swój telefon, laptop czy tablet.
Nie jest to jednak jedyna korzyść, która przemawia na korzyść ebooków. Dzięki temu, że są to cyfrowe, a nie fizyczne produkty, możemy zabrać je w niemal nieograniczonej ilości, co byłoby znacznie utrudnione w przypadku ich papierowych odpowiedników. Ponadto, jeżeli w trakcie czytania wydarzy się coś niespodziewanego, co sprawi, że będziemy musieli nagle odłożyć książkę, możemy szybko zaznaczyć gdzie skończyliśmy czytanie, bez obaw, że zakładka się zgubi, a my będziemy musieli czytać cały rodział od nowa, gdyż zapomnieliśmy, na jakim fragmencie przestaliśmy czytać.

Gdzie można kupić e-booki?

W internecie możemy znaleźć wiele ebooków, o różnorodnej tematyce. Niektóre z nich są darmowe, a za inne trzeba zapłacić. Chcąc zakupić ebooka, warto przyjrzeć się ofercie, którą ma do zaoferowania księgarnia Virtualo – https://virtualo.pl/ebooki/. Można na niej znaleźć ebooki z wielu różnych kategorii, jak na przykład poradniki, literatura piękna czy romanse. Ponadto na stronie tej pojawiają się książki, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników, więc każdy z całą pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, co trafi w jego gusta. Często na stronie można się również natknąć na atrakcyjne cenowe rabaty, nawet o 50% i więcej.
Dla osób, które nie chcą magazynować dużych ilości papierowych książek jest to idealna opcja. Jedynym ogranicznikiem, który decyduje, o tym jak wiele książek, można mieć na „wirtualnej półce” jest ilość pamięci na telefonie, tablecie lub innym urządzeniu służącym do czytania elektronicznych wydań wybranych książek czy prasy. Pojedyncze pliki zajmują jednak niewielką ilość pamięci, dzięki czemu liczba publikacji, które mogą być przechowywane jednocześnie na danym urządzeniu, jest ogromna.
Warto również zapisać się do newslettera, gdyż oferuje on wiele korzyści. Jedną z nich jest na przykład to, że zaraz po zapisaniu się na niego otrzymujemy 10% rabat na pierwsze zakupy. Po za tym wcześniej dowiadujemy się o najnowszych promocjach, bestsellerach czy książkach, które wyszły niedawno. Dzięki niemu będziemy również na bieżąco z literackim światem, a wszystko to dzięki recenzjom i wywiadom. Dołączając do niego, można liczyć na niedostępne normalnie na stronie promocje, rabaty, co pozwoli na zaoszczędzenie znacznej ilości pieniędzy, szczególnie gdy dosyć często dokonujemy tego typu zakupów.