W sklepach z pidżamami dostępne są nie tylko pidżamy. Wśród innego typu asortymentu najpopularniejsza jest bielizna, damska i męska, skarpetki dla obu płci oraz szlafroki. Te ostatnie to w dzisiejszych czasach prawdziwa feeria kolorów i wzorów. Najciekawsza oferta to szlafroki dla dzieci. Wykonywane są w wersjach na lato i na zimę. Wersja letnia jest zrobiona z materiałów lekkich, przewiewnych, natomiast szlafroki w wersji zimowej muszą być ciepłe i przytulne.

Najczęściej są one też dłuższe i bardziej zabudowane. Najpopularniejsze wzory na szlafroki to bohaterowie kreskówek i filmów dla dzieci. Najmodniejsze szlafroki dla chłopców i dziewczynek różnią się znacząco między sobą, a bohaterowie, których warto mieć nadrukowanych na plecach, zmieniają się właściwie co sezon.

Szlafroki dla doroslych

Trochę lepiej wygląda sytuacja jeśli chodzi o szlafroki dla dorosłych. Tutaj rotacja nie jest może aż tak duża. Wzory nie zmieniają się tak szybko, można używać tego samego szlafroka przez lata. Właśnie dlatego warto kupować szlafroki dobrej jakości. Porządna bawełna wytrzyma niejedno. Jednak najpopularniejszym materiałem na szlafroki jest frotte. To bardzo miły w dotyku materiał, do którego aż chce się przytulać. Poza tym, niestety, przy praniu w pralce dość szybko się spiera. Jest jednak tak miły w dotyku oraz przyjemny w użytkowaniu, że to właśnie szlafroki z frotte sprzedają się najlepiej. Na drugim miejscu są szlafroki z jedwabiu, które nadają się bardziej na lato niż na zimę. Są również miłe w dotyku, za to nie dają tyle ciepła.