Pikniki firmowe

Piknik firmowy dla wielu firm stał się tradycją. Warto ją podtrzymywać, bo jest to tradycja, która daje dużo nie tylko pracownikom, ale i całej firmie. Pozytywne rezultaty zdecydowanie przewyższają koszty organizacji takiej imprezy.

Dlaczego piknik firmowy

O piknikach firmowych z reguły mówi się jako o dobrej formie integracji pracowników. Ale to nie jedyna zaleta takiej imprezy. Na luźnej wspólnej zabawie pracownicy nie tylko się integrują, ale także lepiej zaczynają się identyfikować z firmą. Szefowie i menedżerowie mogą poznać pracowników od innej strony. Po takim poznaniu się łatwiej rozwiązywać występujące w każdej firmie konflikty. Nieocenione jest też to, że lepsze więzi między pracownikami oraz pracownikami i szefostwem skutkują lepszą i wydajniejszą pracą. Przyjemna atmosfera pikniku zwykle przenosi się potem na grunt zawodowy, dlatego szczególnie trzeba dbać o to, aby cały piknik przebiegał sprawnie i przyjemnie. A to można osiągnąć dzięki dobremu zaplanowaniu imprezy.
Warto też robić pikniki dla całych rodzin. Świetnie jest połączyć całodzienny piknik ze zwiedzaniem zakładu. To pozwoli na zobaczenie, jak wygląda codzienna praca w zakładzie, jakie są trudności i co właściwie w zakładzie się produkuje. Oczywiście muszą być też przygotowane specjalne atrakcje dla dzieci. Tu doskonale sprawdzają się różnego rodzaju animatorzy, którzy prowadzą zabawy dla dzieci oraz popularne dmuchańce.

Piknik klasyczny czy tematyczny

Z reguły jest dylemat, jak urządzić piknik. Do niedawna najpopularniejsza była wersja z grillem, wspólnymi zabawami lub konkurencjami sportowymi oraz występem jakiegoś zespołu. Jednak coraz częściej firmy decydują się na firmowy piknik tematyczny. O ile tradycyjny piknik jest stosunkowo łatwo zorganizować, to organizację pikniku tematycznego najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie.
Tematy pikników mogą być bardzo różne. Zawsze jednak warto je dopasować do wieku uczestników. Firmy eventowe proponują przeróżne opcje, przenoszące uczestników takich spotkań na Hawaje, do Afryki czy w kosmos. Wiele firm przygotowuje też imprezy na temat zaproponowany przez zleceniodawcę.
W ramach usługi firmy przygotowują nie tylko sam scenariusz imprezy i jej prowadzenie. Zapewniają także odpowiednie do tematu dekoracje, niezbędny sprzęt oraz najczęściej także część gastronomiczną. Ta ostatnia nierzadko jest także dostosowana do klimatu pikniku.
Piknik najlepiej organizować tak, aby uczestnicy mogli po nim spokojnie odpocząć. Dlatego najlepszym terminem jest piątek lub sobota.