kobieta wybierająca odzież firmową

Na początek należy dokonać rozróżnienia między odzieżą z logo firmy a ubraniami roboczymi. Te drugie noszą pracownicy na co dzień, aby zabezpieczyć lub zastąpić swoją odzież przed zabrudzeniami czy niszczeniem – służą więc celom użytkowym. Z kolei ubrania reklamowe są doskonałym pomysłem na promocję Twojej firmy, która dzięki nadrukowi na koszulkach czy bluzach może zyskać na popularności i umocnić swój pozytywny wizerunek. Wybierając ubrania reklamowe część celów marketingowych Twojej marki zostanie zrealizowana!

Jak wybrać ubrania z logo firmy?

Dokonanie wyboru nie jest rzeczą łatwą. Jednak jeśli weźmiesz pod uwagę konkretne kryteria, proces selekcji przebiegnie szybko i sprawnie. Przede wszystkim powinieneś pamiętać o jakości materiału – ubrania muszą być oddychające, by zapewniały jak największy komfort Twoim pracownikom. Tkanina bawełniana będzie tą, która spełni te ważne oczekiwania.

Kolejną istotną kwestią jest fason odzieży reklamowej. Możesz wybrać krój uniwersalny lub koszulki dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Uwzględnisz wtedy potrzeby wszystkich pracowników, co przełoży się na chętniejsze noszenie ubrań z logo Twojej firmy. Oprócz fasonu, warto zastanowić się nad dodatkami uzupełniającymi. Może komuś przyda się mała kieszonka na noszenie ze sobą długopisu albo ciepły kaptur, który można założyć na głowę w deszczowe dni?

Nadruk na koszulkach – postaw na jakość

Aspekt jakości materiału, z którego będą zrobione ubrania to jedno. Drugim ważnym aspektem jest jakość druku – powinien być trwały, by utrzymać się na odzieży reklamowej jak najdłużej. Chyba nie warto inwestować w coś, co zetrze się po pierwszym praniu? Odzież reklamowa wysokiej jakości to podstawa.

Powinieneś wiedzieć, że istnieją trzy najbardziej popularne metody znakowania ubrań – haft komputerowy, sitodruk, sublimacja.

Najtrwalszą metodą umieszczania logo na odzieży jest haft komputerowy. Jest odporny na wysokie temperatury i mechaniczne uszkodzenia np. otarcia.  Ten sposób nadruku jest stosunkowo drogi – im większa powierzchnia do wyszycia, tym większe koszta. Jednak warto pamiętać, że dbałość o szczegóły to gwarancja estetyki i stylu.

Sitodruk to technika, która zapewni trwałość ubrań reklamowych Twojej firmy. Nie będziesz musiał martwić się, że nadruk spierze się zbyt szybko i straci na jakości. Należy go jednak prać w maksymalnie 40 stopniach, przewijając na lewą stronę. Metoda ta znajduje zastosowanie zarówno na tkaninie bawełnianej, jak i na poliestrze, a woda i wysokie promieniowanie UV w słoneczne dni sitodrukowi jest niestraszne.

Ostatnia z wykorzystywanych technik znaczenia ubrań to sublimacja. Jej wadą jest możliwość stosowania tylko na odzieży wykonanej z poliestru. Przygotowując logo firmy do nadruku trzeba wiedzieć, że nie może zawierać białych elementów, ponieważ nie zostaną one wydrukowane, tylko zastąpione kolorem wybranej koszulki czy bluzy reklamowej.

Podsumowując, teraz już wiesz jakie kryteria należy analizować, by wybrać producenta odzieży reklamowej, który spełni Twoje oczekiwania!

 

Przeczytaj i sprawdź ofertę STAPOL z odzieżą reklamową – https://stapol.pl/baza-wiedzy/39-odziez-reklamowa-z-nadrukiem-dla-firm