dziecko

Dziecko przechodzi krok po kroku etapy dojrzewania. Nieustanne przewijanie w końcu musi się skończyć. Co je zastępuje? Oczywiście nocnik. Z tym zakupem są spore problemy, bo wielu rodziców do końca nie wie, jak do korzystania z niego zachęcać, ani w jakim wieku rozpocząć naukę pielęgnacyjną dziecka.

Prosta forma lepsza od skomplikowanej

Coraz częściej producenci akcesoriów dziecięcych dodają do nich niesamowite, multimedialne akcesoria, mające zachęcić do zakupów. Niestety nie tędy droga do sukcesów higienicznych. Oczywiście nocniki dla dzieci grające przyjemne melodyjki, świecące w ciemnościach, naśladujące zwykły sedes lub po prostu przypominające zwierzątka rozpraszają bardziej uwagę małoletniego niż oferują realną pomoc w nauce samodzielnego, przede wszystkim świadomego wypróżniania. Z psychologicznego punktu widzenia małe dzieci lubią proste formy. Ograniczają stres, są przyjemne w użytkowaniu, wysoce wygodne i nie sprawiają problemów w eksploatacji. Kiedy rodzic inwestuje w nocnik z funkcjami elektronicznymi po prostu zwiększa koszty, bo trzeba przecież zmienić co jakiś czas baterie lub naprawiać uszkodzony moduł. W nocnikach przeznaczonych chłopczykom przydałoby się zadbać o dodatkowe zabezpieczenie z przodu. Wynika to ze specyfiki fizjologicznej. U dziewczynek ten kłopot jest zminimalizowany. Poza tym dziewczynki szybciej uczą się obsługi nocników, co wynika z większej dojrzałości psychicznej. Nie jest to jednak bardzo duża różnica. I tak trzeba zawsze chwalić wychowanka, jeżeli wykona polecenie skorzystania z nocnika tak, jak chce tego rodzic. Dojrzewanie dziecka może być związane z aktualizacją nocników. Na początku wybierz modele proste, a później przechodź na te przypominające sedesy, z opcją spuszczania wody. Następnie dokup nakładki sedesowe, aż w końcu zauważysz, że dziecko zna i nie boi się codziennej higieny. Wprowadzanie nowości wyzwala większe zainteresowanie, zmusza do rozwoju. A to dla nowoczesnych rodziców podstawa wychowania.

Profesjonalna nauka nowych umiejętności

Nocnik dla dziecka należy uznać za jeden z fundamentalnych produktów higienicznych. Nigdy nie pozyskuj używanego sprzętu, bo to zbyt intymna sprawa, aby szukać oszczędności. Postawienie na prostotę i niską cenę to akurat w przypadku nocników idealny wybór. Wskazane podejście sprawdzi się w procesie nauki użycia nocnika.

Kupując najlepsze produkty dla dzieci warto zwrócić uwagę na najlepszych producentów tego typu akcesoriów w branży dziecięcej. Bardzo dobrym przykładem jest marka OKT kids. Na stronie internetowej producenta znaleźć można szeroką ofertę nocników dla dzieci, jak i innych, przydatnych akcesoriów w procesie wychowywania dziecka.