szczęśliwy maluszek

Rodzice muszą obowiązkowo zajmować się higieną dziecka, przynajmniej na początku jego drogi dojrzewania. Zmiana pieluszek potrafi wykończyć, jednak po pewnym czasie wychowanek sam przejdzie na nocnik, a ostatecznie do sedesu. Niestety w wielu przypadkach rodzice popełniają błędy i nie radzą sobie z przekonaniem dziecka o wartościach codziennej higieny, wykonywanej osobiście. Jak zatem przejść profesjonalnie od pieluszek do sedesu? W artykule zyskasz kilka interesujących wyjaśnień.

Jak przechodzić płynnie między formami korzystania z ubikacji?

Zamiast inwestować w nocnik, którego przecież i tak nie weźmiesz do przestrzeni publicznej, ani do znajomych, bo po prostu zajmuje dużo miejsca warto kupić dziecięce nakładki sedesowe. Masz tutaj dostęp do jednorazówek lub do nakładek z podestem, wielokrotnego, domowego użytku. Naukę nocnika zastąp nakładkami sedesowymi, bo wtedy dziecko pozna od razu profil korzystania z klasycznej ubikacji i nie zazna stresu w nieznanych sobie pomieszczeniach. Inwestuj tylko w nakładki przypominające zwierzątka, z podestem ułatwiającym wspinaczkę na sedes, posiadające antypoślizgowy, w miarę miękki materiał.

Niektórzy rodzice niestety podczas nauki nocnika wracają do pieluszek, kiedy zdarzy się jakieś dłuższe wyjście ze smykiem. Jest to postawa zaburzająca osiągnięte już korzyści edukacyjne. Jeżeli żegnasz się z pieluchami, robisz to trwale. Dziecko nie może poczuć się zdezorientowane. Pewnych rzeczy po prostu niedoświadczony umysł nie rozumie. Nakładki sedesowe wyeliminują kłopot nagłego skorzystania z ubikacji w miejscu publicznym. Wcześniej jednak wychowanka do nich przyzwyczaj, w domu, w spokojnej atmosferze. Cena nakładek jest porównywalna do ceny nocnika, a nawet niższa, dlatego rozpatrz wskazanie naprawdę poważnie. Unikniesz jako rodzic wielu nieporozumień.

Komfort dziecka to najważniejsza wartość

Inwestowanie w komfort dziecka i jego naukę higieny oraz samodzielność to elementy prowadzące do wyzwolenia większej dojrzałości. Nie musisz wykluczać nocnika, ale połączyć go solidnie z nakładką. Zwiększysz wtedy szansę dziecka na błyskawiczne skorzystanie z ulubionej formy ubikacji. A to już istotny krok gwarantujący zadowolenie małoletniego. Czy nie o to właśnie warto zabiegać z całych sił? Zastanów się nad tematem i daj znać, czy przekonałeś swoją pociechę do nakładek sedesowych wysokiej klasy.

Bardzo przystępną ofertą nakładek sedesowych, jak i innych akcesoriów dziecięcych, pochwalić może się marka OKT kids, której ofertę znaleźć można pod adresem: http://www.okt-kids.pl/nakladki-sedesowe.